Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 15.05.2010 23:50:01 

Futurama- Family guy- Simpsons

Porovnanie seriálov
<

FUTURAMA Vs SIMPSONOVCIKaždý z týchto seriálov má svoje plusy a mínusy začnem s dvoma príbuznými seriálmi a tými sú Futurama a Simpsonovci. Rovnaký tvorca podobné kreslenie podobný štýl humoru. No predsa sú iné každý je lepší v niečom inom začneme s Futuramou hlavnou výhodou je to že sa odohráva v budúcnosti a v budúcnosti je možne všetko, to znamená pokiaľ autori chceli lietajúce autá žiadny problém veď sú v budúcnosti keď chceli mimozemštanov taktiež nie je problém v budúcnosti to je možné. Má drsnejší štýl humoru, taktiež jeden z hlavných hrdinov je alkoholik, kleptoman, a za pomoc si nikdy nezabudne opýtať nejaké tie doláre tým pádom je tento seriál určený pre staršieho diváka. Po technickej stránke Futurama predbehla svojho staršieho brata vo všetkom, lepšie animácie krajšie pestrejšie farby a efekty. Výhody Simpsonovcov sú jasné kultový seriál typickej americkej rodinky oproti Futurame je určený pre divákov káždého veku od úplne najmenších aš po dôchodcou:D. Simpsonovci sa vysielajú už takmer 20 rokov, sú nezabudnuteľný a sú známy po celom svete. Perfektne kritizuje a paroduje dnešnú spoločnosť nove časti už bohužiaľ strácajú nápady a úroveň seriálu od 15. série klesá.

Takže ako bolo povedané  "Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ nový!"


Simpsonovci vs Family Guy

 
Family Guy je z Simpsonovcomi dosť podobný ide takisto o typickú americkú rodinku rozdiel v Family Guy je v tom že humor sa skôr podobá štýlu South Park kde o nadávky a drsnú satiru nie núdza. V minulosti a prakticky až doteraz je Family Guy obviňovaní z plagiatórstva Simpsonovcov z dôvodu veľkej podobnosti s postavami a dejom v epizódach podľa mňa neprávom fakt je že prva séria sa naozaj veľmi podoba žltej rodinke no od 2. série serial ide inym smerom úplne rozdielnym od Simpsonovou, ako som spomínal skôr k South Parku. Family Guy má klasicky epizodny dej podobny Simpsonovom lenže tu musia členovia rodiny riešit niekedy o dosť horšie situácie no dej je v tomto seriáli druhoradý ba až nepodstatný pretože tu ide hlavne o parodovanie. Oproti Simpsonovov má Family Guy slabšie a jednoduchšie animácie ktoré hlavne v prvej sérii pôsobia až amatérsky no ako som spomínal tvorcom išlo hlavne o to sparodovať čo najviac Amerických celebrít, seriálov filmov či dokonca aj hier.  Celkovo hodnotím Family Guy za skvely serial no musiťe ho brať s nadhľadom hlavne pokial ste žid alebo ina narodnostna menšina :D


Futurama vs Family Guy

Porovnávať tieto seriály je dosť ťažké pretože niesu prakticky v ničom podobné možno jedine u tých dvoch čo sú na obrázku obidvaja chcú ovládnuť svet. No čo môžem povedať je to že Family Guy má ostrejší humor no čo sa týka príbehu tam jasne kraľuje Futurama. Po technickej stránke jasne vyhráva Futurama, ma oveľa lepšie kreslenie a animácie. No kvôli tomu že narozdiel od Futuramy dostal na americkej stanici FOX Family guy druhu šancu je Family Guy v Amerike známejší a populárnejší. No onedlho budu obidve seriáli známe aj u nás vďaka českej TV PRIMA ktorá bude tieto dva seriály vysielať.

P.S.Len nech nepoj.bu dabing
:(

TOPlist
 Vytvorené službou WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok