Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 15.05.2010 23:50:01 

Futurama- Family guy- Simpsons

Charakteristika postáv
<

Charakteristika postáv

Začnem postavami zo Simpsonovcou  neskor Futuramou a nakoniec Family Guy.

Homer J. Simpson
  Homer ja hlavná a najpopulárnejšia postava zo seriálu  má 39 rokov a jeho otcom je Abe Simpsons má 3 deti a manželku Marge.
Pracuje v jadrovej elektrárne no vetšinu času vo svojom zamestnaní spí. Je to dobrý a starostlivý otec a milujúci manžel no bohužiaľ je to trocha idiot, je strašne lenivý a blbý. Jeho hlášky a to ako sa chová je úžasne zábavne. Najradšej zo všetkého má svoje obľúbené koblihy(šišky) a pivo.

Osobné hodnotenie: 95%

Marge
Marge za slobodná Marge Bouvierová má 36 rokov a je milujúca manželka a matka. Je asi najrozumnejší člen rodiny kde musí každého usmerňovať a starať sa o celú rodinu. Napriek tomu že Marge pôsobý ako nudná postava no aj ona sa zopár krát predviedla ako napr. Gamblérka automatov či ako násilný svalovec.

Osobné hodnotenie:75%

Bart
Bart je nastaršie dieťa Homera a Marge má 10 rokov a chodí do 4. ročníka na Springfieldskej základnej školy. Je to chuligán a dosť problémové dieťa a svojim rodičom vie vždy narobiť problémy. Rád pozerá v TV zábavný program Itchy a Scratchy mimo to aj rád jazdí na svojom skateboarde. Jeho najlepší priateľ je Milhouse.

Osobné hodnotenie:88%

Líza
Má 8 rokov a chodí do 2. triedy na základke v Springfielde. Na svoj vek má mimoriadne vysoké IQ dokonca vyššie ako jej otec :D. Je to samotársky typ a v budúcnosti by chcela byť spisovateľkou alebo prezidentkou USA.

Osobné hodnotenie:78%

Meggie
Najmladšie dieťa Simpsonovcov má len jeden rok a jej najlepší priateľ je jej cumeľ. Nevie rozprávať no niekedy vie celkom prekvapiť ako napr. vo Simpson Movie.

osobné hodnotenie:80%
 

Futurama


Filip J. Fry
 
Je to hlavná a najdôležitejšia postava Futuramy no v rebríčku popularity u fanúšikov je väčšinou na 2. alebo 3. mieste. Narodil sa v New Yorku má 22 rokov a pracoval ako poslíček pizze až dovtedy kým nedoniesol pizzu do kryogenickej laboratórií kde spadol do zmrazovača a prebudil sa o 1000 rokov v budúcnosti kde sa odohráva celý dej Futuramy. Tam sa tiež zamestnal ako poslíček no nie pizze ale medziplanetárnych zásielok. Zo Simpsonovcov má povahovo najbližšie k Homerovi je to smoliar, lenivec a totálny Lúzer. To najlepšie čo sa mu za celý život prihodilo bolo práve to spadnutie do kryo boxu.

Osobné hodnotenie:91%
Bender

Bol vyrobený a naprogramovaný na ohýbanie silných oceľových traverz keď zistil že tie traverzi sú používané na stavbu samovražedných budiek nemohol ďalej pracovať preto sa chcel zabiť no v tej chvíli spoznal Frya.
Je to síce robot no povahou a správaním sa podoba väčšine ľudí, kriminálnych ľudí teda kriminálnikov. Kradne, pije, fajči, pozerá porno a svojich priateľov by dokázal predať do otroctva za pár babiek asi preto sa stal najpopulárnejšou postavou a tvárou Futuramy. Zo Simpsonovcov by som ho prirovnal k veľmi zlej verzii Bárta alebo k Snakovi tomu zlodejovi čo má na pravej ruke vytetovaného hada.

Osobné hodnotenie: 90%

Leela
Najprv si myslela že je mimožemsťan ktorý vyrastal v sirotčinci no neskôr zistila že jej rodičia aj ona sú mutanty. Má 27 rokov a v Planet express pracuje ako kapitánka lode. Na rozdiel od iných ženských postáv má Leela pomerne často vtipné momenty a hlášky. Zo Simpsonovcov je ju ťažko prirovnať. Možno k takej impulzívnejšej verzii Marge.

Osobné hodnotenie:85%

Dr. Zoidberg
Je to mimozemsky krab z planety Decapod 10. V Planet Express pracuje ako lekár no o ľudskom tele neviem vôbec nič a nikdy medicínu neštudoval vďaka vtipný hláškam a scénam a tomu že ho nikdy z posádky nemá rád sa práve naopak stal veľmi obľúbený medzi divákmi a v rebríčku popurarity sa bije o prvé miesto z Benderom. Zo Simpsonovcov bi som hol prirovnal k Abe Simpsonovi kvôli tomu že ho nikto nemá rád a k Homerovi za jeho stupiditu.

Osobné hodnotenie:100% môj favorit  :D
 
Professor Farnsworth
Je to najstarší člen posádky má 165 rokov. Je riaditeľom a zakladateľom firmy Planet Express. veľmi ľahko sa vie rozzúriť no je veľmi zábudlivý a senilný no taktiež je to vedec ktorý vynašiel veľa vynálezov no na väčšinu
zabudol a nevie kde sú. k svojej posádke sa správa nie príliš najlepšie posiela ich na životu nebezpečné misie a platí ich menej ako je minimálna mzda. zo Simpsonovcov bi som ho prirovnal opeť k Abovi kvôli senilite a profesoru Frinkovi kvôli jeho inteligencií.

Osobné hodnotenie:91%


Amy Wong
v Planet express je zamestnaná ako praktikantka. Má 20 rokov pochádza z Marsu ale je číňanka. Jej rodičia sú veľmi bohatý a vlastnia polovicu Marsu. Je to typické pubertálne dievča ktoré rada chodí na diskotéky a pod. Zo Simpsonovcov ma asi najbližšie k Bártovy v obľube o skateboard.

Osobné hodnotenie:79%

Hermes Conrad

Vo firme Planet Express zastáva post byrokrata ktorý sa stara o všetky kancelárske práce. No nie je to len nudný byrokrat je celkom ľahostajný k iným a tiež mu nerobí problém poslať posádku Planet Express na smrť jeho typickým znakom sú slovne prešmyčky ako napr. U veľkého osla z Osla a pod.

Osobné hodnotenie: 70%

Zapp Brenigan a Kif Kroker
Zapp ten naľavo je kapitan vojenskej lode Nimbus je to najslávnejší a najlepší generál zeme no napriek tomu je to idiot všetky vojny vyhral len úplnou náhodou z obrovskou dávkou šťastia jeho jediným záujmom sú ženy ako on sam poznamenal "ženu porazíš len jedným spôsobom a to tým že ju zvedieš" Jeho pomocník Kif kroker ktorý ma v popise práce také nezmyselné veci ako zodvihnúť dosku na záchode po Zappovi alebo mu umyť chrbát vo vani. Svojho šéfa nenávidí a aj svoju prácu.

Osobné hodnotenie:90%

Family Guy

Peter Griffin

Peter Grifin narodil sa v Írsku jeho otec sa ho zriekol a vychoval ho silný katolík no on sám nim veľmi nieje. Pokiaľ si myslíte že väčší idiot ako Homer či Fry neexistuje mýlite sa tento chlap ich hravo dobehne pokazí všetko čoho sa dotkne je úplne vymletý nič nechápe a nič nevie no ma skvelé znalosti z amerického šoubiznisu. V seriály má skvelé hlášky. Momenty ako keď Sral z mosta na auta sú nezabudnuteľné :D

 Osobné hodnotenie:92%

Lois Griffin
Pochádza z bohatej rodiny Pewterschmidtovcou. Je to oddaná manželka ktorá v seriál zastáva tu inteligentú ktorá musí každého hlavne svojho manžela vychovávať ale na rozdiel od Marge je viac bezstarostná a odviazaná v seriáli ma pomerne často vypité a v niektorých častiach fajčila marihuanu a priznala sa aj k iným tvrdším drogám. So svojim manželom má obrovskú trpezlivosť a aj s najmladším synom Stewiem ktorý ju chce zabiť.


Osobné hodnotenie:84%


Stewie Griffin
Najmladší člen rodiny má 1 rok no už premýšla ako ovládnuť svet a neustále sa snaží zabiť svoju matku Lois. Stewie je najúžasnejšia postava v seriály napriek svojmu veku pozná celý americký šoubiznis a je veľmi zručný vo svojej izbe má obrovský arzenál zbraní a prístrojov ktoré sám vymyslel a zostrojil a nevadí mu ak ich na niekom aj použije má skvelé hlášky a vtipy. No zvláštne je to že mu akoby nikto nerozumel no v skutočnosti si ho nevšímajú jediný kto mu naozaj rozumie je pes Brain. V neskorších epizódach sa Stewie vzdal svojho cieľa ovládnuť svet no svoju mamu chce naďalej zabiť namiesto ovládnutia sveta dal prednosť speváckej kariére a vyzerá to tak že je homosexual kvôli jeho záľube sa prezliekať za ženu a takisto si predstavuje že jeho macko je 2 metrový svalnatý chlap.

Osobné hodnotenie:95%


Brian Griffin


Je hovoriac pes má 7 rokov (ľudských 49). Jeho najlepší priateľ je Stewie z ktorého si síce uťahuje no napriek tomu je jediný ktorý mu rozumie. Okrem toho že vie rozprávať je na nom zvláštne aj to že je najinteligentnejším členom rodiny vie chodiť na dvoch nohách má vlastné auto ktoré aj sám šoféruje a istý čas chodil na vysokú  školu. Veľmi rád si vypije a v jednej epizóde bol dokonca závislý na Kokaine.
Okrem týchto ľudských vlastností ma aj typicky psie, bojí sa vysávača rád si hádže loptičku a frizby spí pri nohách a pod.

Osobné hodnotenie:88%


TOPlist
 Vytvorené službou WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok